banner39

Netanyahu: Tzipi Livni devlet için tehlikelidir

İsrail Başbakanı Netanyahu, Eski Adalet Bakanı Tzipi Livni'nin devlet için tehlikeli olduğunu söyledi.

Ortadoğu 20.02.2015, 00:22 20.02.2015, 00:22
Netanyahu: Tzipi Livni devlet için tehlikelidir

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Eski İsrail Adalet Bakanı ve Hatnua Partisi lideri Tzipi Livni'nin İsrail için tehlikeli olduğunu ileri sürdü.

İsrail Kanal 7 televizyonunun internet sitesindeki haberine göre, ülkenin güneyindeki Askalan'da Likud Partisi konferansında konuşan Netanyahu, "Tzipi Livni devlet için tehlikelidir" ifadelerini kullandı.

"Livni, Hamas ile uzlaşı hükumeti kurulmadan birkaç gün önce duruşumuza, talimatlarıma ve hükumetin kararına karşı gelerek Ebu Mazin'le (Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas) görüşmeye gitti" diyen Netanyahu, Siyonist Kampı Partisi'nin liderliğini yapan İzak Herzog'un da seçimleri kazanması halinde Hamas'la uzlaşı hükumeti kuran Abbas'la görüşeceği yönündeki açıklamalarını hatırlattı.

Netanyahu, "Livni ve Herzog, seçimlerin ardından Ebu Mazin'e koşup, Ramallah ile müzakereleri başlattıklarında Batı Şeria'da (Hamas'a atıfla) Hamasistan kurulması yönünde çok sayıda taviz verecektir. Herkes kimin Hamas'a karşı zayıf olduğunu, kimin Hamas'a karşı koyabildiğini biliyor" diye konuştu.

Geçen sene Filistin uzlaşı hükumetinin kurulması sonucu Netanyahu'nun müzakereleri durdurma kararı vermesinin ardından Livni ile Abbas, Londra'da görüşmüştü.

İsrail'de seçim barajının yüzde 2'den yüzde 3,25'e çıkarılması sonucu küçük partilerin meclise girmesi zorlaşmıştı. Eski Adalet Bakanı ve Hatnua Partisi lideri Tzipi Livni ile İşçi Partisi Genel Başkanı İzak Herzog da seçimlere "Siyonist Kamp Partisi" adı altında ortak katılacaklarını açıklamıştı.

Kaynak: AA

 

 

Yorumlar (0)
24
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?