banner15

Netanyahu'dan Abbas'a görüşme daveti

Filistin Devlet Başkanı Abbas'ın İsrail televizyonuna yaptığı açıklamada "İşte davet ediyorum. Takvimimi boşattım, istediği gün gelebilir" ifadelerini kullandı.

Netanyahu'dan Abbas'a görüşme daveti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas'ı görüşmek için davet etti.

İsrail Başbakanlık ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Netanyahu, "Birkaç gün önce İsrail televizyonuna konuşan Filistin Devlet Başkanı Abbası'ın görüşmek için kendisini davet etmem durumunda geleceğini söylediğini duydum. İşte davet ediyorum. Takvimimi boşalttım. İstediği gün gelebilir, ben burada olacağım. Konuşacak çok şeyimiz var ancak ilk konu Filistinliler tarafından İsraillileri öldürmek için yürütülen kışkırtma kampanyası. Barışın peşinde olan herkese kapım daima açıktır." ifadelerini kullandı.

Geçen hafta bir İsrail televizyonuna konuşan Abbas, Netanyahu ile dilediği zaman görüşeceğini belirterek, "Hayattayken barışı görmek istiyorum. Hala Netanyahu'ya elimi uzatıyorum çünkü barışa inanıyorum." ifadelerini kullanmıştı. Abbas, İsrail ile Filistin yönetimi arasında barış görüşmelerinin yeniden başlaması halinde şiddetin duracağını söylemişti.

İsrail ile Filistin yönetimi arasında ABD'nin ara buluculuğunda yürütülen barış görüşmeleri 2014 yılında durmuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2016, 21:37
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48