banner15

Netanyahu'dan acil durum toplantısı

İsrail Başbakanı Netanyahu, Batı Şeria ve Tel Aviv'de 4 İsraillinin ölmesinin ardından acil durum toplantısı düzenledi.

Netanyahu'dan acil durum toplantısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, Batı Şeria ve Tel Aviv'de 4 İsraillinin ölmesinin ardından acil durum toplantısı düzenlediği bildirildi. 

İsrail Kanal 7 televizyonunun haberine göre, Netanyahu, Batı Şeria'nın el-Halil kenti ile Tel Aviv'de 4 İsraillinin ölümüyle sonuçlanan olayların ardından "Filistinlilerin saldırılarını" görüşmek üzere üst düzey güvenlik yetkilileriyle acil durum toplantısı düzenledi.

Netanyahu'nun İsrail iç istihbarat birimi Şin Bet ve İsrail polis yetkilileriyle bir araya geldiği toplantıda, son yaşanan olayları ve söz konusu eylemlerin gerçekleştirildiği belirtilen El-Halil kentinde atılacak adımları ele aldığı kaydedildi. 

Tel Aviv ve Batı Şeria'nın El-Halil kentinde meydana gelen olaylarda 4 Yahudi yerleşimci ölmüş, 16'sı yaralanmıştı. İsrail ordusu ise Cenin kenti yakınlarında düzenlenen silahlı saldırıda bir İsraillinin yaralandığını duyurmuştu.

Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere saldırıları ve Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlarıyla bölgede giderek tırmanan gerginlik ciddi boyutlara ulaşırken, ekim ayı başından bu yana 90'dan fazla Filistinli öldürüldü. Aynı dönemde 13 İsrail vatandaşı da hayatını kaybetti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 23:23
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35