banner15

Netanyahu'dan Hamas'a saldırı tehdidi

İsrail Başbakanı Netanyahu, Hamas'a uyarıda bulundu.

Netanyahu'dan Hamas'a saldırı tehdidi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu Hamas'ın, İsrail askerlerini ve vatandaşlarını hedef alacak her türlü saldırı girişimine güçle karşılık verileceği tehdidinde bulundu.

Netanyahu yayımladığı yazılı açıklamada, "İsrail, Hamas'ın askerlerimize ve vatandaşlarımıza yönelik herhangi bir saldırı girişimine güçle karşılık vereceğiz. Hamas'ın bunu iyi bildiğinden eminim" ifadesine yer verdi.

İsrail'in son günlerde tünellerin ortaya çıkarılması konusunda küresel bir buluş gerçekleştirdiğini öne süren Netanyahu, İsrail hükümetinin tünel tehditlerini engellemek için çok miktarda para harcadığını ifade etti.

Netanyahu Gazze sınırına yakın beldelerde oturan İsrail vatandaşlarına seslenerek, "ordunun günün her saatinde vatandaşların güvenliği ve hayatlarının normal seyrinde yürümesi için çalıştığını" kaydetti.

İsrail-Gazze sınırında Hamas'a ait tünel bulunmasının ardından İsrail ordusuna ait buldozerlerle kazı çalışmalarına başlanmış, sınırdaki İsrail askerlerinin sayısında artış gözlenmişti.

Ordudan yayımlanan yazılı açıklamada, Gazze sınırına yakın bir yerde Hamas'a ait tünel bulunduğu belirtilmişti.

İsrail radyosuna bilgi veren askeri kaynaklar ise tünelin İsrail sınırını 30 metre aştığını ve ordunun sahip olduğu teknoloji ve istihbarat bilgileri sayesinde bulunduğunu aktarmıştı.

Hamas Hareketi'nin askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail'in bulduğunu ilan ettiği tünelin kendileri tarafından kazıldığını açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2016, 20:47
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48