banner15

Netanyahu'dan İran'a mesaj

Kazakistan'a resmi ziyarette bulunan İsrail Başbakanı Netanyahu'nun, Cumhurbaşkanı Nazarbayev aracılığıyla İran'a "Eğer İran İsrail'e karşı duruşunu değiştirirse İsrail de İran'a karşı davranışını değiştirir" mesajı gönderdiği iddia edildi

Netanyahu'dan İran'a mesaj

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kazakistan'a resmi ziyarette bulunan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev aracılığıyla İran'a mesaj gönderdiği öne sürüldü.

İsrail devlet radyosunun haberine göre Netanyahu, dünkü görüşmesinde Nazarbayev'den, yakında Kazakistan'ı ziyaret etmesi beklenen İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'ye "Eğer İran İsrail'e karşı duruşunu değiştirirse İsrail de İran'a karşı davranışını değiştirir." mesajını iletmesini istedi.

Radyonun haberinde, Netanyahu'nun İran Cumhurbaşkanı Ruhaniye iletilmesini istediği mesajda, "Neden İran, İsrail devletini yıkma tehdidine devam ediyor? İsrail küçük ve çaresiz bir ülke değil ki. İran İsrail'le uğraşmasa iyi eder çünkü bu şekilde kendisini büyük riske atıyor. Eğer İran İsrail'e karşı duruşunu değiştirirse İsrail de İran'a karşı davranışını değiştirir." ifadelerini kullandığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2016, 12:52
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48