banner39

Netanyahu'nun eşine zimmet suçlaması

İsrail'de 17 Mart'ta seçim var. Seçim öncesi İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu eşi Sara Netanyahu'ya zimmet suçlaması

Ortadoğu 29.01.2015, 17:54 29.01.2015, 18:11
Netanyahu'nun eşine zimmet suçlaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu eşi Sara Netanyahu nedeniyle zor durumda. Sara Netanyahu devletin kasasına girmesi gereken "boş şişe depozito ücretini" kendi hesabına aktarmakla suçlanıyor.İsrail gazetesi Haaretz, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun eşi Sara Netanyahu'nun boş şişeleri süpermarketlere geri verirken aldığı depozito ücretlerini zimmetine geçirdiğini iddia etti. Gazete bu iddiaları, Başbakanlık Konutu'nda Netanyahu çiftine hizmet eden bir görevliye dayandırdı. 

İki yıl önce bu konu yine gündeme gelmiş İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, boş şişe depozito ücreti olarak devlete 4 bin İsrail şikeli ödeme yapmıştı. 2009 yılından bu yana Başbakanlık Konutu'nda bulunan Netanyahu her yıl için bin şikel ödemişti.

Eski çalışan, Netanyahu'nun boş şişe depozito ücreti olarak devlete eksik ödeme yaptığını ve bunu da bildiğini ileri sürdü.  Netanyahu ailesinin hizmetinde bulunan çalışanlar daha önce de, Sara Netanyahu'yu "alkolik olma" ve "kötü muamele" ile suçlamışlardı. İsrail Başbakanı Netanyahu'nun eşi Sara Netanyahu, boş şişeleri kendi adına süpermarkete göndererek buradan gelir elde etmekle suçlanıyor.
İsrail Başbakanı Netanyahu'nun eşi Sara Netanyahu, boş şişeleri kendi adına süpermarkete göndererek buradan gelir elde etmekle suçlanıyor.

NETANYAHU'DAN ZORUNLU AÇIKLAMA

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu geçtiğimiz pazartesi kamuoyuna yaptığı açıklamada, eşi Sara Netanyahu'ya yönelik suçlamaları reddetmişti.
Açıklamasında seçimlerin yaklaşmasına vurgu yapan İsrail Başbakanı Netanyahu, "Bana siyasi yönden zarar vermek için basında eşim Sara'ya karşı yürütülen kampanya aşağılık boyuta ulaşmıştır. Ailemi bu olayların dışında bırakın" demişti.

İsrail'de Başbakanlık Konutu'ndaki boş şişelerden alınan depozito ücretleri devlet malı olarak sayılıyor ve bu paranın devletin kasasına girmesi gerekiyor.

banner53
Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?