banner15

Netenyahu'dan yoğun diplomasi trafiği

Batı Şeria'daki Yahudi yerleşimlerinde inşaat yasağı resmen sona ermesi üzerinne İsrail başbakanı Netenyahu, olabilecek krize karşı yoğun telefon görüşmeleri yapyı.

Netenyahu'dan yoğun diplomasi trafiği


Dünya Bülteni / Haber Merkezi
 
Batı Şeria'daki Yahudi yerleşimlerinde inşaat yasağı gece yarısı itibarıyla resmen sona ererken, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'a "tarihi bir barış anlaşması"na ulaşmak amacıyla doğrudan müzakereleri sürdürmesi çağrısında bulunan İsrail Başbakanı Benjamin Netenyahu, ortaya çıkması beklenen kriz nedeniyle ABD ve Ortadoğu'daki liderlerle telefon görüşmeleri yaptı.

Netenyahu, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile iki kez görüştü, ayrıca Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ve Ürdün Kralı Abdullah'la da telefon görüşmelerini sürdürdü.

Halen Paris'te bulunan Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, Fransa'daki Yahudi cemaati liderleriyle yaptığı görüşmede, Yahudi yerleşimlerinde inşaatların yeniden başlaması halinde barış sürecinin zaman kaybından başka bir şey olmayacağının altını çizmişti.

İnşaat yasağının sonlanmasına rağmen, barış sürecinin önündeki engeli aşmak için diplomatik temasların önümüzdeki bir kaç gün daha yoğun şekilde sürmesi bekleniyor.  
 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2010, 05:36
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner47

banner48