banner39

Nijerya Cumhurbaşkanı 'hac' için İsrail'e gitti

Jonathan Kudüs'te Hristiyanlar içim kutsal mekanları ziyaret edecek. 29 Ekim'de Nijerya-İsrail İkili Hava Ulaştırma Anlaşması'nın imzalanması törenine de katılması bekleniyor

Ortadoğu 23.10.2013, 11:45 23.10.2013, 13:14
Nijerya Cumhurbaşkanı 'hac' için İsrail'e gitti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Nijerya Cumhurbaşkanı Goodluck Jonathan Hıristiyanlar için kutsal sayılan mekanları ziyaret ederek 'hacı' olmak için İsrail'e gitti.

"Manevi" bir yolculuk olarak nitelenen ziyaretin resmi olmadığı vurgulanırken, Jonathan'ın danışmanı Ahmed Gulak, "cumhurbaşkanı inancını güçlendirmeyi amaçlamaktadır" dedi. Jonathan'ın yanısıra 30 bin Nijeryalı "Hıristiyan hacı" İsrail'de bulunuyor.

Jonathan, Müslümanların çoğunluğu teşkil ettiği Afrika'nın en kalabalık ülkesini yöneten ilk Hıristiyan olmasa da, İsrail'i ziyaret eden ilk Nijerya lideri olacak. Devlet başkanına kabine üyelerinden bazıları ile birlikte en az 19 eyalet valisi eşlik edecek. Jonathan'ın İsrail liderleriyle görüşüp görüşmeyeceği konusunda açıklama yapılmadı.

Yetkililer Jonathan'ın 29 Ekim'de yapılacak Nijerya-İsrail İkili Hava Ulaştırma Anlaşması'nın imzalanması törenine de katılabileceğini belirtti. Bazı yetkililerin bir dönüm noktası olarak değerlendirdiği anlaşma İsrail ve Nijerya arasında doğrudan uçuş imkanı sağlayacak.

banner53
Yorumlar (0)
34
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?