Nur Partisi Sisi'nin adaylığını destekliyor

Sisi, Mısır Cumhurbaşkanlığı'na adaylığını açıkladı. Temerrüd Hareketi ile Selefi Nur Partisi Sisi’nin adaylığını destekledi. İhvan ise Sisi'nin ülkeye istikrar getireceğine inanmıyor

Nur Partisi Sisi'nin adaylığını destekliyor

İslam Osmanoğlu / Dünya Bülteni - Mısır

Abdulfettah el Sisi’nin Cumhurbaşkanlığına aday olacağını açıklamasının ardından Mısır’da farklı kesimlerden değişik tepkiler geldi.

Müslüman Kardeşler Cemaati, Sisi’nin Cumhurbaşkanı olması durumunda ülkede istikrarın sağlanamayacağını belirtti. Cemaat yöneticilerinden İbrahim Munir, telefonla bağlandığı bir televizyon kanalındaki konuşmasında; “Abdulfettah el Sisi yönetimindeki Mısır’da istikrar ve güven ortamı sağlanamaz” dedi.

Selefi Nur Partisi ise bütün Mısır vatandaşlarının Mısır Cumhurbaşkanlığına aday olma hakkının bulunduğunu belirterek, Sisi’nin adaylığını destekledi. Parti Genel Sekreteri Celal Murra; “Mareşal Abdulfettah el Sisi de her hangi bir Mısır vatandaşı gibi bu zor şartlarda bu zor göreve aday olabilir” dedi.

Mısır’ın içinde bulunduğ bu kritik durumdan çıkarmak için omuz omuza verilmesi gerektiğine işaret eden Murra, hem içerde ve hem de dışarda işbirliği yaparak, Mısır’ın düzlüğe çıkarılması gerektiğini ifade etti.

Temerrud Hareketi de bir açıklama yaptı. Açıklamada Sisi’nin adaylığının desteklendiği hatırlatıldı. Açıklamada; “Sisi halkın büyük bir kesiminin isteği üzerine bu göreve talip olmuştur” denildi.

Cumhurbaşkanlığı adaylarından Hamdin Sabbahi ise; “Sayın Abdulfettah el Sisi’nin adaylığını memnuniyetle karşılıyorum. Devletin tarafsızlığı çerçevesinde, halkın Cumhurbaşkanını özgür bir şekilde seçmesi için şeffaf ve demokratik bir seçim için çaba sarfediyoruz.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2014, 11:41
banner53
YORUM EKLE

banner39