banner39

Nusra Cephesi rehin pilotun görüntülerini yayınladı

Suriye'nin İdlib kentinde dün düşen helikopterin pilotu rehin alınmıştı. Pilotu rehin alan Nusra Cephesi pilota ait ilk görüntüleri yayınladı

Ortadoğu 23.03.2015, 15:29 23.03.2015, 15:29
Nusra Cephesi rehin pilotun görüntülerini yayınladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'nin İdlib kentinde rejime ait bir savaş helikopteri düşmüş, pilot da rehin alınmıştı. Pilotu rehin alan El Nusra Cephesi mensupları, ismi Yusuf bin Vahid en Neccar olduğu söylenen pilotun görüntülerini yayınladı.

 

Helikopterin düşmesinin ardından rehin alınan pilotun ağladığı görülüyor. Daha sonra başından yaralı halde ele geçirilen pilotun yaralarının sarıldığı görülüyor. 

El Nusra Cephesi üyeleri pilotun bulunduğu altı dakikalık bir video da yayınladı. Video kaydında konuşan Suudi Arabistanlı Abdullah el Muheysini şu ifadeleri kullanıyor, "Müslümanların çocuklarını ve kadınlarını daha iki gün önce klor gazıyla vuran suçlu pilotu ele geçirdik. Mazlumların dualarını kabul eden Allah'a hamdolsun. Allah'ı sakın gafil olanlardan sanmayın. O zalimlerin yaptıklarını bilmektedir. Bu nasıl bir insanlıktır ki kendi halkınızdan çocukları ve kadınları vuruyorsunuz?"

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?