banner39

Osmanlı revakları taşınacak

Dışişleri Bakan Yardımcısı Koru, Kabe çevresindeki genişletme çalışmalarında Osmanlı revaklarının başka bir yere taşınacağını açıkladı.

Ortadoğu 12.12.2012, 00:18 12.12.2012, 07:59
Osmanlı revakları taşınacak

Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta Tarafsızlık Bayramı etkinliklerine katılan Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru, basın mensuplarının Kabe'deki genişletme çalışmalarına ve Osmanlı revaklarının durumuna ilişkin sorularını yanıtladı.

Koru, Suudi Arabistan yönetiminin Türkiye'nin revaklarla ilgili hassasiyetine çok önem verdiğini belirtti. Koru, şunları kaydetti:

''Bu proje çerçevesinde revakların bir bölümü Harem-İ Şerif içerisinde başka bir bölüme taşınıyor. Taşınma işlemi başlamış durumda. Bu işi Türk firması yapıyor. Türk firmasının sahibi, yöneticileri ve proje koordinatörü ile bir araya gelme imkanımız oldu. Toplantıda çok ayrıntılı bilgi aldık. Suudi Arabistan yönetimi revaklar ile ilgili Türkiye'nin hassasiyetine çok önem veriyor.''

Şimdilik revakları başka bir yerde muhafaza edeceklerini ve o bölgeyi daha uygun hale getirdikten sonra Harem-i Şerif'in içerisinde planda öngörülmüş yere taşıyacaklarını belirten Koru, revakların önemli bir bölümünün şu anda bulunduğu yerde kalacağını vurguladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?