ÖSO Darmık Dağı'nda Erdoğan'ın dev posterini yerleştirdi

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'de yerli üretim silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile imha edilen terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın resminin yerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafıyla Türk ve Suriye devrimi bayrağının yer aldığı posteri yerleştirdi.

ÖSO Darmık Dağı'nda Erdoğan'ın dev posterini yerleştirdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ÖSO, Afrin'in Darmık Dağı'na, Cumhurbaşkanı Erdoğan fotoğrafıyla Türk ve Suriye devrimi bayraklarının yer aldığı dev bir poster astı.

ÖSO çatısı altında Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Milli Orduya bağlı ÖSO unsurlarınca, Kilis'in Gülbaba köyünün karşısındaki Darmık Dağı'nda imha edilen terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın resminin yerine, arka planında Türk ve Suriye devrimi bayraklarının bulunduğu Erdoğan'ın dev posteri asıldı.

ÖSO komutanları, posteri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim başarısı nedeniyle astıklarını belirtti.

YPG/PKK mensuplarınca propaganda malzemesi haline getirilmek istenen elebaşı Abdullah Öcalan resmi için Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 31 Ocak'ta hava harekatı düzenlenmişti.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO birliklerinin 20 Ocak'ta başlattıkları Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, 2 Şubat'ta YPG/PKK'dan arındırılan Darmık Dağı'na komandolarca Türk bayrağı asılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 21:59
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35