ÖSO kuzeyden Akdeniz'e doğru ilerliyor

ÖSO, Lazkiye'de ve Cebel Türkmen bölgesinde bulunan ve stratejik öneme sahip 45'inci tepenin tamanının denetimini sağladı ve sahile doğru ilerlemeye başladı

ÖSO kuzeyden Akdeniz'e doğru ilerliyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Özgür Suriye Ordusu'nun Lazkiye'de, düzenlediği operasyonda stratejik öneme sahip 45'inci tepenin kontrolünü ele geçirdiği bildirildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi'nden (LCC) yapılan açıklamada, Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) "Enfal" adı altında düzenlediği operasyonla, Lazkiye kentinin kuzeyindeki "Cebel Türkmen" bölgesinde bulunan ve stratejik öneme sahip 45'inci tepenin tamanının denetimini sağladığı ve sahile doğru ilerlemeye başladığı belirtildi.

Bölgede rejim güçleriyle silahlı muhalifler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı aktarılan açıklamada, orduya ait helikopterlerin de muhaliflerin kontrolündeki yerlere "varil bombası"yla saldırdığı kaydedildi.

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) de açıklamasında, silahlı muhaliflerin Deyru'z-Zor'daki askeri havaalanına ağır silahlarla saldırarak, rejim güçlerine büyük zayiat verdiği belirtildi.

Muhalifller Lazkiye bölgesinde daha önce Keseb Sınır Kapısı ve kasabasını ele geçirmişti.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2014, 17:44
banner53
YORUM EKLE

banner39