banner39

ÖSO Malula'dan çekildi

Özgür Suriye Ordusu birlikleri Hristiyanların yoğun olarak yaşadığı Malula beldesinden çekildiklerini açıkladı

Ortadoğu 13.09.2013, 10:43 13.09.2013, 10:46
ÖSO Malula'dan çekildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı "Suriye Kurtuluş Cephesi" komutanlarından Ebu Azab, Hristiyanların yoğun olarak yaşadığı Malula beldesinden çekildiklerini açıkladı.

Malula'dan kendilerine yönelik dezenformasyon ve karalama kampanyaları nedeniyle çekildiklerini belirten Ebu Azab, "Rejim yanlısı medya organları tarafından 'bölge halkını katleden teröristler' olarak gösterildiğimiz için Malula'dan çekildik" dedi.

Suriye rejimine bağlı birlikler ve ÖSO birlikleri arasında birkaç gün boyunca devam eden çatışmalarda bazı kilise ve manastırların zarar gördüğünü hatırlatan Ebu Azab, bölgeyi kontrol altına aldıkları sırada rejim tarafından Hristiyan vatandaşlardan oluşturulan birliklerle çatışmaya girdiklerini ve her iki taraftan da can kaybının yaşandığını ifade etti.

Ebu Azab, rejim yanlısı medya organlarının karalama kampanyasına hedef olduklarını savunarak, "Çatışmaların ardından söz konusu medya organları, ölmüş Hristiyan askerlerin görüntülerini çekerek, bölge halkını öldürdüğümüz şeklinde yayınlar yaptı" ifadesini kullandı.

ÖSO askerlerinin, Malula beldesindeki kutsal mekanların korunması konusunda hassasiyet gösterdiklerini vurgulayan komutan, çekilmenin ardında yatan diğer sebebin de askeri ekipman eksikliği olduğunu sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?