banner39

ÖSO, otobüs terminalini ele geçirdi

Şam'da şehirler arası yolcu taşımacılığının önemli merkezlerinden Bolman Otobüs Terminali ÖSO'nun eline geçti

Ortadoğu 29.03.2013, 08:04 29.03.2013, 08:04
ÖSO, otobüs terminalini ele geçirdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'de, Şam'ın Haresta ile Abasiyin bölgeleri arasındaki Şehirlerarası Bolman Otobüs Terminali'nin Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birliklerin kontrolüne geçtiği bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), güvenlik güçlerinin muhaliflere yönelik hava ve karadan gerçekleştirdiği operasyonlarda Şam'ın banliyölerinde 49, Dera'da 42, Halep'te 12, Humus'ta 6, Kuneytra ve İdlib'de 4'er, Haseke ve Hama'da 3'er ve Deyru'z Zor'da 2 olmak üzere 125 sivilin öldüğünü duyurdu.

Bu arada, Şam'ın Haresta ile Abasiyin bölgeleri arasındaki Şehirlerarası Bolman Otobüs Terminali'nin Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birliklerin kontrolüne geçtiğini aktaran SRGC, silahlı muhaliflerin terminalin denetimini sağladıktan sonra iki ordu birlikleri arasında yoğun çatışmaların yaşandığını kaydetti.

Rejim güçlerinin Şam'ın Duma, Doğu Guta, Dareya, Tadamun ve Yermuk banliyölerine yoğun top ve roketlerle saldırdığını vurgulayan SRGC, kentin güneyindeki kesimler ile Uluslararası Şam Havaalanı yolu üzerinde Esad güçleri ile ÖSO birlikleri arasında çatışmaların yaşandığına dikkati çekti.

SRGC, başta Halep olmak üzere Hama, Humus, Dera, İdlib ve Deyru'z Zor'da, yer yer iki ordu arasında çatışmaların yaşandığını ve Esad birliklerinin muhaliflerin yoğun olduğu bölgelere ağır silahlarla saldırdığını da iletti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?