banner39

ÖSO, Şam'ın 'kurtuluşu'na hazırlanıyor

Özgür Suriye Ordusu'nun başkent Şam'ın 'kurtuluşu' için ciddi hazırlık içinde olduğu bildiriliyor

Ortadoğu 26.03.2013, 15:40 26.03.2013, 15:40
ÖSO, Şam'ın 'kurtuluşu'na hazırlanıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'de rejime karşı muhalefetin askeri kanadını teşkil eden Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) başkent Şam'ın 'kurtuluş savaşı'na katılacak askerlerine üst düzey eğitim verdi.

İslam Tugayı'nın yayınladığı raporda, 6 bölükten oluşan 400 askerin 45 gün süren bir eğitim sürecinden geçtiği, bu süreçte askerlerin uçaksavar ve tanksavar gibi ağır silahları kullanmaktan, askeri talime kadar pek çok eğitimden geçtikleri ifade edildi.

Raporda, savaşçıların polis birlikleri, askeri kışlalar, emniyet müdürlüğü şubeleri ve barikatlara saldırı düzenleme, askeri konvoylardaki askerleri esir alma, silahlarına el koyma, mayın ve bomba döşeme ve bu patlayıcıları etkisiz hale getirme konusunda eğitim aldıkları dile getirildi.

İslam Tugayı'nın raporunda, Esad rejiminden ayrılmış üst düzey subayların da verilen eğitime, hava savunma taktikleri ve hava kuvvetleriyle mücadele etme konusunda kurs vererek destek oldukları belirtildi.

Savaşçılara askeri eğitimin yanı sıra moral eğitimi de verildi.

ÖSO bünyesindeki en büyük askeri birliklerden biri olan İslam Tugayı, Şam ve kırsalındaki pek çok bölgenin kurtarılması için çok sayıda operasyon gerçekleştirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?