'ÖSO savaş jetini düşürdü' iddiası

Özgür Suriye Ordusu'na bağlı birliklerin Deyru'z Zor kentinde savaş uçağı düşürdüğü iddia edildi.

'ÖSO savaş jetini düşürdü' iddiası

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birliklerin Deyru'z Zor kentinde savaş uçağı düşürdüğü iddia edildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC), tarafından yapılan açıklamada, rejime ait bir savaş uçağının Deyru'z Zor'un Muhassan bölgesini bombaladığı esnada, ÖSO birliklerince hedef alındığını ve isabet alan uçağın Huveyka bölgesine düştüğü kaydedildi.

ÖSO'nun Humus kentinde çıkan askeri konvoya düzenlediği saldırılarda aralarında subayların da bulunduğu 75 askerin etkisiz hale getirdiği bildirilen açıklamada, rejim güçlerinin söz konusu saldırının ardından Humus ve Rastan ilçesinde muhaliflerin yoğun olarak yaşadığı bölgeleri savaş uçaklarıyla bombaladığı bildirildi.

Orduya ait savaş uçaklarının İdlib'in Eriha ve Koren beldelerine de "varil" bombaları attığı belirtilen açıklamada, söz konusu bölgelerden yoğun duman yükseldiği ve çok sayıda evin yıkıldığı kaydedildi. Açıklamada, bombardıman sonucunda ölü ve yaralıların olup olmadığına ilişkin bilgi verilmedi.

Başkent Şam'ın Kabun bölgesinde de 2 taraf arasında yoğun çatışmaların yaşandığı belirtilen açıklamada, rejim güçlerinin kentin Duma, Dareya, Haresta ve Yermuk bölgelerine havan ve roketlerle saldırdığı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2013, 14:55
banner53
YORUM EKLE

banner39