ÖSO'ya ait gruplar tek komuta altında toplanacak

Reyhanlı'da toplanan ÖSO yetkilileri kendilerine bağlı grupları tek bir komuta altında toplamaya karar verdi

ÖSO'ya ait gruplar tek komuta altında toplanacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye ordusundan ayrılarak muhaliflerin safına geçen Halep Bölge Komutanı General Sahir Abdurrahman El Sakıt, rejimle daha etkin bir şekilde mücadele etmek için Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) ait grupları tek bir komuta altında toplamaya karar verdiklerini söyledi.

Suriye ordusundan ayrılarak muhaliflerin safına geçip rejime karşı mücadele eden ve aralarında generallerin de bulunduğu 100'e yakın üst düzey subay, Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde bir araya gelerek toplantı yaptı. Toplantıda rejime karşı izlenecek strateji masaya yatırıldı. Toplantıda Halep, Şam, Deraa, Humus ve İdlib cephesinin birleşerek ortak hareket etme kararı çıktı.

Toplantının ardından General Sahir Abdurrahman El Sakıt sonuç bildirgesini açıklayarak şunları söyledi:

"2002'den beri rejim ordusundan ayrılarak küçük küçük guruplar şeklinde rejime karşı mücadele eden Özgür Suriye Ordusu'na ait grupları birleştirerek daha güçlü bir muhalif ordusuyla güç birliği yaparak rejime karşı daha etkin mücadele etmek için başta Halep, Şam, Deraa, Humus, İdlib bölgelerinde bulunan tüm muhalifleri bir tek komuta altında toplanma kararını almış bulunuyoruz. Umut ediyorum, bu kararda kısa sürede sonuç alırız."

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2015, 20:24
banner53
YORUM EKLE

banner39