banner39

Pakistan'da bombalı saldırı: 2 polis öldü

Pakistan'ın Peşaver eyaletinde İran konsolosluğu yakınında bir bombalı saldırı gerçekleşti, patlamada 2 polis hayatını kaybetti, ondan fazla yaralı olduğu bildiriliyor

Ortadoğu 24.02.2014, 15:46 24.02.2014, 19:11
Pakistan'da bombalı saldırı: 2 polis öldü

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Pakistan'da İran konsolosluğu yakınlarında bombalı saldırı meydana geldi. Peşaver eyaletinin kuzeybatısında kalan bölgede meydana gelen bombalı saldırıda 2 polis hayatını kaybetti, ondan fazla da yaralı olduğu duyuruldu.

Patlamanın meydana geldiği bölgenin üniversite bölgesi olarak bilindiği ve bu bölgede birçok hükümet-dışı örgütün faaliyet gösterdiği belirtiliyor.

Görgü şahitlerinden alınan bilgiye göre, İran konsolosluğu çevresindeki güvenlik kontrol noktasında durdurulan şüpheli aracın patlatıldığı ve iki güvenlik görevlisinin olay yerinde hayatını kaybettiği ifade ediliyor.

Pakistan polisi saldırıyla ilgili soruşturma başlattığını duyururken saldırıyı henüz üstlenen olmadı. Saldırıyla ilgili açıklama yapan üst düzey polis yetkilisi Muhammed İcaz Ahmed, olayın açıkça bir intihar saldırısı olduğunu sorumluların araştırıldığını ifade etti.

Yorumlar (0)
23
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?