banner39

Pakistan'da iki kiliseye bombalı saldırı: En az 19 ölü

Pakistan'ın Lahor kentide iki kiliseye düzenlenen bombalı saldırıda en az 19 kişi hayatını kaybetti, en az 55 kişi de yaralandı

Ortadoğu 15.03.2015, 10:47 15.03.2015, 13:08
Pakistan'da iki kiliseye bombalı saldırı: En az 19 ölü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Pakistan'ın Pencap eyaletinin Lahor kentinde bir kiliseye düzenlenen bombalı saldırıda ölenlerin 19'a, yaralananların sayısı 55'e yükseldi.

Lahor'daki Pencap Hükümeti'nin sözcüsü Zaim Kadri, basına yaptığı açıklamasında "Lahorda bu sabah Krist ve Katolik kiliselerine pazar ayini sırasında iki ayrı bombalı saldırı düzenlendi. İlk belirlemelere göre 19 kişi öldü, 55 kişi yaralandı. İntihar saldırısı olup olmadığı araştırılıyor" ifadelerini kullandı.

Kentteki General Hastanesinden yapılan açıklamada ise 19 kişinin hayatını kaybetiği belirtildi. Öte yandan olay yerinde yakalanan silahlı iki kişinin, öfkeli halk tarafından linç edilerek, daha sonra yakıldığı kaydedildi.

PAKİSTAN BAŞBAKANI ŞERİF SALDIRIYI KINADI

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, saldırıyı "şiddetli" bir şekilde kınayarak yaralılara en iyi tıbbi yardım sağlanmasını emir etti.

Şerif, olay hakkında raporun bir an önce başbakanlığa sunulmasını istedi.

TALİBAN'IN CEMAATUL HARAR GRUBU SALDIRIYI ÜSTLENDİ

Pakistan Taliban Hareketi Cemaatul Harar grubu, saldırıların sorumluluğunu üstlendiğini açıkladı.

Grubun sözcüsü Ehsanulla Ehsan, yaptığı yazılı açıklamada, "Lahor'daki saldırıları PTH Cemaatul Harar grubu üsteleniyor. Bu saldırı Afiya Siddiki Tugayı tarafından düzenlendi. Pakistan'da gücü ele geçirene kadar bu tür saldırılar devam edecek" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?