banner15

Pakistan'da Tahir Kadri'nin taraftarları polisle çatıştı: 11 ölü

Pakistan'ın Hindistan sınırındaki Lahor kentinde güvenlik güçleri ile Pakistan Halk Hareketi Partisi mensupları arasında çatışma çıktı. Çatışmada, biri çocuk 11 kişi hayatını kaybetti

Pakistan'da Tahir Kadri'nin taraftarları polisle çatıştı: 11 ölü

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Pakistan Halk Hareketi Partisi lideri Tahir-ul Kadri'nin ülkesine döneceği haberleri üzerinde Pakistan’ın Lahor kentinde Kadri'nin taraftarları ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada biri çocuk, biri polis olmak üzere 11 kişi hayatını kaybetti.

Ülkenin Hindistan sınırındaki Lahor kentinde, Pakistan Halk Hareketi Partisi’nin merkezi ve parti lideri Kadri’nin evinin önünde destekçileri tarafından bariyerler kuruldu. Güvenlik güçlerinin kurulan bariyerleri kaldırmak istemesi, partililer tarafından protesto edildi.

Protestoya, polis ekipleri biber gazı ile müdehale etti. Müdahalenin ardından protestocular güvenlik güçleri ile çatıştı. Çatışma sonucu ilk belirlemelere göre, ikisi kadın, biri 16 yaşında çocuk 11 kişinin hayatını kaybettiği, yaklaşık 70 kişinin ise yaralandığı bildirildi. Ölenlerden birinin de polis olduğu bildiriliyor.

Pakistan Halk Hareketi Partisi ve Kuran Yolu Hareketi lideri, din adamı Tahir-ul Kadri, 23 Haziran'da İngiltere'den Pakistan'a döneceğini açıklamıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2014, 18:33
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48