Pakistan'da uyuşturucu çeteleri çatıştı: 15 ölü

Pakistan'da uyuşturucu çeteleri arasında çıkan silahlı çatışmada 15 kişi hayatını kaybetti

Pakistan'da uyuşturucu çeteleri çatıştı: 15 ölü

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Pakistan'da uyuşturucu çetesi oldukları belirtilen iki grup arasında çıkan silahlı çatışmada 15 kişi hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, ülkenin liman kenti Karaçi'nin Liyari bölgesinde, aralarında husumet bulunan iki uyuşturucu çetesi arasında silahlı çatışma çıktı.

Roketatar ve el bombalarının da kullanıldığı çatışma sonucunda ilk belirlemelere göre en az 15 kişi hayatını kaybetti, 26 kişi yaralandı. Polis kaynakları, olaya karışan çetenin bir üyesinin diğer çete tarafından bir gece önce kaçırıldığını duyurdu. Baba Ladha ve Üzeyr Beluc grupları arasında yaşanan, silah, el bombası ve roketlerin kullanıldığı çatışma sonucu 15 kişi hayatını kaybederken onlarca da yaralı var. Ölenler arasında 8 kadın ve 3 çocuk da var

15 milyonluk nüfuslu Karaçi, dünyanın suç oranı en yüksek metropolleri arasında bulunuyor. Kentte adam kaçırma, öldürme ve uyuşturucu çeteleri arasındaki silahlı çatışmalar sıklıkla yaşanıyor. Liyari bölgesi ise siyasi ve etnik gruplarla bağlantılı çetelerin çatışmalarının en sık yaşandığı mahallelerden biri olarak biliniyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2014, 15:23
banner53
YORUM EKLE

banner39