banner39

Peres'ten Erdoğan'ın 'yardım' çıkışına destek

Peres, Erdoğan'ın Gazze yardımları ile ilgili "Başbakana mı sordunuz" çıkışının daha önce yapılması gerektiğini savundu ancak yine de olumlu karşıladığını ifade etti

Ortadoğu 04.07.2016, 11:41 04.07.2016, 11:41
Peres'ten Erdoğan'ın 'yardım' çıkışına destek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail eski Cumhurbaşkanı Şimon Peres, Erdoğan’ın “Gazze'ye yardım götürürken bana mı sordunuz” sözlerini takdirle karşıladığını söyledi.

Hürriyet’ten Cansu Çamlıbel’e özel bir röportaj veren Şimon Peres, Erdoğan'ın "Yardım götürürken dönemin başbakanına mı sordunuz" şeklindeki çıkışı ile ilgili olarak bu çıkışın daha önce yapılması gerektiğini savundu ancak yine de olumlu karşıladığını ifade etti.

Röportajda konuyla ilgili soru ve cevap şöyle:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın anlaşmanın imzalanmasından sonra Mavi Marmara’nın seferini organize eden İHH’ya yönelik eleştirel bir çıkışı oldu. ‘Bana mı sordunuz, izin mi aldınız?’ şeklinde ifadeler kullandı. Bu ton değişikliği sizi şaşırttı mı? 

Daha önce olmuş olsaydı sevinirdim. Ama hep dediğim gibi geçmiş geçmişte kaldı. Bugün artık hiç anlam taşımayacak türden polemiklere girmeyeceğim. Sayın Cumhurbaşkanı’nın açıkça bunu dile getirmiş olmasını takdirle karşılıyorum. Daha önce söylenmiş olsaydı düşünceli bir davranış olurdu. Ama sonuçta prensipteki yaklaşım zaten buysa memnuniyetle karşılıyorum."

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?