banner39

PKK Halep'te örgütleniyormuş

Esed rejiminin, PKK ile bağlantılarını ortaya koyan gelişmelere bir yenisi daha eklendi

Ortadoğu 07.04.2012, 15:34 07.04.2012, 16:03
PKK Halep'te örgütleniyormuş

Daha önce sınıra yakın 3 bölgede kamp kuran ve Kilis'in karşısındaki Afrin bölgesinde kontrol noktaları kurup üst araması yapan PKK'nın, uzun zamandır Halep'te örgütlendiği ve kadrosuna bölgedeki Kürt nüfustan katkı sağlamaya çalıştığı iddia ediliyor.

İddianın sahibi Kürt kökenli Suriyeli A.S., "Biz PKK'nın Suriye'de olmadığını zannediyorduk. Şimdi halkın arasına karışıp, insanları kandırmaya çalışıyorlar." diyor.

2 yakını hayatını kaybeden A.S., son günlerde Halep'te insanların ciddi bir tedirginlik içerisinde olduğunu, Esed rejiminin güçlü aşiretleri birbirine düşürmek için çalıştığını, PKK'nın da buna yardımcı olduğunu anlatıyor.

Özellikle son 1 aydır yaşanan olayların artmasından istifade eden PKK'nın bölgedeki Kürt halkının arasına karıştığını savunan A.S., "Örgütün ne yaptığı belli olmuyor. Belli standartları olan insanların yaşam düzenlerini bozmak için fitne ve fesat çıkarıyorlar.

Oysa biz Suriye'de PKK'nın olmadığını zannediyorduk. Şimdi karışıklıktan da faydalanıp, Kürt halkını kandırmaya çalışıyorlar." şeklinde konuşuyor.

 

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
13
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü