banner39

PKK'nın yönetim kademesi değişti!

PKK'nın uzantısı HPG'de yönetim kademesinin ilk sıralarında artık Suriyeliler bulunuyor

Ortadoğu 02.08.2012, 11:54 02.08.2012, 11:54
PKK'nın yönetim kademesi değişti!

Suriye'deki karışılıktan faydalanarak son günlerde bölgede etkili olmak için fırsat kollayan PKK'nın özellikle askeri kanadının kontrolü tamamen Suriyeliler'in elinde.

Emniyet birimlerinin hazırladığı son şemada 1 numara, Suriyeli Bahoz Erdal'dan görevi devralan yine Suriyeli Sofi Nureddin.

Emniyetin istihbarat çalışmalarıyla PKK'nın silahlı kanadı HPG'deki yeni yönetim şeması ortaya konuldu. Şemada Suriyeli PKK'lılar ilk sırada yer alıyor. Uzun süre örgütün silahlı kanadını yöneten Dr. Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin'in yerine atanan, Suriye uyruklu Sofi Nureddin kod adlı Muhammed El Halef ise şemada 1 numarada. PKK'nın silahlı kanadında etkin Suriyeli sayısının 300'ü bulduğu, terörist sayısının da 1000'den fazla olduğu kaydedildi.

EYLEMLERİN KARARI ONLARIN

Örgütün en etkin kanadı olan HPG'nin kontrolünün Suriyeli PKK'lıların eline geçtiğini belirten emniyet yetkililerine göre eylem kararlarını alan, saldırı hedeflerini belirleyen, teröristlere bomba ve askeri eğitim verenlerin tamamı Suriyeli PKK'lılar. Türkiye'ye eylem için gönderilen PKK gruplarının başında en az 4 Suriyeli bulunuyor. Bölücü terör örgütünün üst düzey yöneticilerinin yakın korumalığını da yine Suriyeli PKK'lılar yapıyor.

Kaynak: Habertürk

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?