banner39

banner35

Putin, Veliaht Prens Selman ile görüşebilir

Kremlin: Rusya Devlet Başkanı Putin, Arjantin'deki G20 Zirvesi'nde Suudi Veliaht Prens Selman ile görüşebilir.

Ortadoğu 21.11.2018, 14:11
Putin, Veliaht Prens Selman ile görüşebilir

Kremlin'den G-20 zirvesi'ne ilişkin açıklama geldi. Yapılan açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile G-20 Zirvesi'nde görüşebileceği söylendi.

Dün, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın G-20 zirvesine katılmak üzere Arjantin'e gideceği açıklanmış, Suudi Arabistan Enerji Bakanı Halid el Fatih, yaptığı basın açıklamasında Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın dış seyahatlerinin bir parçası olarak bu ay sonunda Arjantin’de yapılan G-20 zirvesine katılacağını söylemişti.

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürüldüğü 2 Ekim'den bu yana Veliaht Prens Bin Selman ilk kez bir yurt dışı ziyareti gerçekleştirecek.

30 Kasım ile 1 Aralık tarihlerinde Buenos Aires’te yapılacak olan G-20 Zirvesine Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İngiltere Başbakanı Theresa May, Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kanada’da Devlet Başkanı Justin Trudeau, ABD Başkanı Donald Trump ve Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'in de katılacağı belirtildi. 

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
24
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?