Putin'den Suriye'ye yeni destek mesajı

Putin, Suriye Dışişleri Bakanı Muallim'i kabul ettiği görüşmede Suriye yönetimine desteğini yeniledi

Putin'den Suriye'ye yeni destek mesajı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim ile yaptığı görüşmede Suriye’ye desteklerinin süreceğini söyledi.

Putin, Moskova’ya çeşitli temaslarda bulunmak üzere gelen Muallim’i kabul etti. Rus lider görüşmede Suriye halkını daha önce olduğu gibi bundan sonra da destekleyeceğini ifade etti.

“Dört buçuk yıl süren bu savaşın artık bitmesini umuyoruz” diyen Putin, en sonunda kazananın Suriye halkı olacağına inandıklarını kaydetti.

Türkiye ve Suudi Arabistan dahil tüm bölge ülkeleriyle iletişim halinde olduklarının altını çizen Putin IŞİD'e işaret ederek “Anlaşılıyor ki herkes bu şeytanla savaşmaya katkı sağlamak istiyor.” dedi.

Suriye’deki diğer gruplara karşı Ortadoğu’daki tüm ülkelerin Suriye Rejimini desteklemesi istediğini aktaran Putin, IŞID ile mücadele etmek içinse tüm uluslara, bölgelere seslenerek “bütün gayretlerimizi bir araya getirelim” çağrısı yaptı.

Konu ile ilgili Putin'in açıklamasının ardından basın toplantısı düzenleyen Muallim, “Putin'den siyasi, ekonomik ve askeri yardım sözü aldık” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2015, 15:39
banner53
YORUM EKLE

banner39