banner39

PYD, ENKS'nin 23 ofisine kilit vurdu

PYD/PKK'nın, Suriye'nin kuzeyinde yaklaşık iki haftada Suriye Kürt Ulusal Konseyine ait 23 ofisi basıp kilit vurduğu bildirildi

Ortadoğu 16.03.2017, 14:38 16.03.2017, 14:38
PYD, ENKS'nin 23 ofisine kilit vurdu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

PYD/PKK'nın, Suriye'nin kuzeyinde yaklaşık iki haftada Suriye Kürt Ulusal Konseyine (ENKS) ait 23 ofisi basıp kilit vurduğu bildirildi.

ENKS'nin Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Erbil Temsilcisi Halid Ali, yaptığı açıklamada, PYD'nin silahlı güçlerinin kısa süre içinde bölgedeki 23 ENKS ofisine saldırı düzenlediğini belirtti.

Ali, bölgede faaliyet yapabilmek için PYD'nin kendisinden ruhsat alınması çağrısının ENKS tarafından reddedilmesinden sonra ENKS'nin ofislerine kilit vurulduğunu anlattı.

PYD'nin ENKS'yi hainlikle itham ettiği "çirkin yazıların da binanın duvarlarına yazıldığını" belirten Ali, "Suriye'nin kuzeyinde aktif bir ofisimiz yok. Basılıp yakılan 23 ofisimize PYD'den ruhsat alınmadığı için şimdi de kilit vuruldu. Şu anda silahlı militanlar ofislerimizin önünde bekliyor." dedi.

ENKS, uluslararası toplumun Suriye'de meşru muhalefet olarak kabul ettiği Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) bünyesinde yer alıyor.

PYD/PKK, 4 Mart tarihinden itibaren Suriye'nin kuzeyinde Haseke ili başta olmak üzere, Halep'in Afrin ve Ayn el-Arab ilçelerindeki Suriye Kürdistan Demokrat Partisi (S-KDP) ve Suriye Kürt Birlik Partisi (Yekiti) ofislerine saldırmıştı.

banner53
Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?