PYD, Suriye'de bir imamı katletti

PYD, Suriye'nin Qamişlo kentinde kendilerine destek vermeyen bir imamı katletti. Örgüt daha önce de aynı imamın iki oğlunu öldürmüştü

PYD, Suriye'de bir imamı katletti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'nin kuzeyinde PYD ile El Nusra arasında devam eden mücadelede bir imam hayatını kaybetti. PYD, El Nusra taraftarı olmakla suçladığı imamın daha önce iki oğlunu şimdi de kendisini öldürdü.

Beşar Esad'a karşı mücadele eden gruplarla çatışmaya devam eden PYD, Qamışlo'da kaçırdığı Camii imamı Şeyh Kemal Ahmet İbrahim'i katletti. 22 Ağustos'ta Qamışlo'nun Kuddurbeg mahallesinde meydana gelen katliamdan sonra aynı mahallede iki kişi daha otomatik silahlarla tarandı. Bir kişi de kaçırıldı.

Qamışlo'nun Kuddurbeg mahallesinde bulunan Xalid bin Velid Camii imamı Şeyh Kemal Ahmet İbrahim, 22 Ağustos Perşembe gecesi yatsı namazından sonra kaçırılarak katledildi. İLKHA'da yer alan habere göre cami imamı ve vaiz, şeyh Kemal Ahmet İbrahim yatsı namazını kıldırdıktan sonra evine gitmek üzere camiden çıkarken, yüzleri maskeli kişilerce kaçırıldı. Kaçırıldıktan sonra Cami imamının cesedi infaz edilmiş bir şekilde bulunduğu bildirildi. Daha sonra cesedi yakınları tarafından alınıp defin edilmek üzere imamlık yaptığı camiye getirildi.

İmama yakın çevreye göre daha önce Rasul Ayn'da PYD ile En Nusra Cephesi arasında yaşanan bir çatışmada, İmamın iki oğlunun öldürüldüğü ve İmamın da bu vesile ile En Nusra Cephesine yakın görüldüğü için öldürüldüğü ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2013, 12:17
banner53
YORUM EKLE

banner39