PYD'nin yanlış koordinatları sivilleri öldürdü

ABD, Suriye'nin Al-Han köyünde düzenlediği hava saldırısında PYD'nin yanlış yönlendirmesi sonucu onlarca sivil ve çocuk hayatını kaybetti

PYD'nin yanlış koordinatları sivilleri öldürdü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye’de PYD-ABD ittifakında sivillerlerin nasıl katledildiği gözler önüne serildi. PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD ile ABD arasında sahada yürütülen işbirliği ayrıntılı şekilde ortaya çıktı. ABD, Suriye'nin Al-Han köyünde düzenlediği hava saldırısında PYD'nin yanlış yönlendirmesi sonucu onlarca sivil ve çocuk hayatını kaybetti.

BBC'de yer alan habere göre Suriye'nin Al-Han köyünde yaşayan Ebu Halil ve ailesi korkunç geceyi anlattı. 7 Aralık gecesi evlerinin yakınına bomba düştüğünü ve bunu ABD'nin PYD destekli bombardımanından kaynaklandığını anlattı.

Ebu Halil "PKK'nın Suriye kolu PYD'nin verdiği yanlış koordinatla ABD uçaklarının sivillerin bulunduğu köyü bombaladığını belirtti."

ONLARCA SİVİL VE ÇOCUKLAR ÖLDÜ

ABD'nin IŞİD üyelerini vurmak için aldığı yanlış kordinatlar Suriye'nin Al-Han köyünde 47 sivil ve çocuğun hayatını kaybetmesine neden oldu.

Suriye'nin Al-Han köyünde sadece 10 IŞİD üyesinin olduğunu ve Amerika'nın IŞİD üyelerini hedef almak yerine PYD'den aldığı yanlış istihbarat sonucu Suriye'nin Al-Han köyünde sivillerin hedef alması yine PYD-Amerika işbirliğini gündeme getirdi.

PYD OLAYLARI ÖRTBAS ETMEYE ÇALIŞTI

Yaşanan bombalama olayı sonucu köyde deliklerin oluşması üzerine terör örgütü PYD'nin bu delikleri kapatması ve olayı uluslararası platforma yansımaması için kimseyi o bölgeye yaklaştırmadı. O bölgede fotoğraf çekmeyi de yasakladı.

Ayrıca PYD sosyal medya hesaplarında ölenlerin sivil değil IŞİD üyeleri oluğunuiddia etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2016, 08:19
banner53
YORUM EKLE

banner39