banner39

PYD/PKK Afrin'den Azez'deki sivilleri füzeyle vurdu

PYD/PKK, Suriye'nin Türkiye sınırındaki Azez ilçesinde sivilleri vurdu. saldırısında 1 sivil öldü, 5'i yaralandı

Ortadoğu 05.02.2018, 20:55 05.02.2018, 20:55
PYD/PKK Afrin'den Azez'deki sivilleri füzeyle vurdu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

PYD/PKK'nın Suriye'nin Afrin bölgesinden Türkiye sınırındaki Azez ilçesine düzenlediği saldırıda 1 sivilin hayatını kaybettiği, 5 sivilin de yaralandığı bildirildi.

Azez'deki Özgür Suriye Ordusu kaynakları, örgütün saldırıyı Afrin'in Bafiluyn Dağı mevkinden ateşlediği füzeyle gerçekleştirdiğini bildirdi.

Azez Ehli Hastanesi idari sorumlularından Ebu Muhammed de yaptığı açıklamada, durumu ağır olan yaralılardan 3'ünü ilk müdahalenin ardından çevre ve Türkiye’deki hastanelere sevk ettiklerini söyledi.

PYD/PKK, Afrin üzerinden sık sık Azez'deki sivil yerleşimleri hedef alıyor. Afrin'deki örgüt, Fırat Kalkanı bölgesinin tamamını ve İdlib çatışmasızlık bölgesini tehdit ediyor. Kilis'in merkezi ve Hatay'ın önemli bölümü de coğrafi yükseltileri nedeniyle Afrin'deki PYD/PKK'nın ateş menzilinde kalıyor.

PYD/PKK, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusunun (ÖSO) Zeytin Dalı Harekatı kapsamında farklı yönlerden eş zamanlı düzenlediği operasyonlarına karşı koyabilmek için Azez, Kilis ve Hatay'ın Reyhanlı ilçesine yönelik saldırılarına hız verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?