banner15

PYD/PKK'dan Azez'deki mülteci kamplarına saldırı

PYD/PKK, Azez ilçesindeki mülteci kamplarına roket saldırısı düzenledi

PYD/PKK'dan Azez'deki mülteci kamplarına saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'de Halep ilinin kuzeyindeki Azez ilçesindeki mülteci kamplarına, Afrin'deki PYD/PKK tarafından roket saldırısı düzenlendi.

Fırat Kalkanı Harekatı ile özgürleştirilen Azez bölgesinde bulunan mülteci kamplarına Afrin'deki PYD/PKK unsurları tarafından bugün öğle saatlerinde roketli saldırı düzenlendi. Kilis ilinin karşısında bulunan kampları hedef alan terör saldırısında kullanılan roketlerin boş araziye düştüğü bildirildi.

Saldırının ardından 200 bin mültecinin yaşadığı kamplarda ciddi bir panik yaşandı. 2011 yılından bu yana devam eden savaştan etkilenerek evlerini terk etmek zorunda kalan sivillerin misafir edildiği kamplarda, Rakka, Humus, Halep, Şam, İdlib, Deyrizor ve Haseke bölgesinden gelen mülteciler bulunuyor.

PYD/PKK mensupları dün Afrin'in doğusunda muhaliflerin kontrolündeki Azez ilçesindeki bir pazara 7 füze fırlatmış ve 4 sivil yaralanmıştı.

Zeytin Dalı Harekatı'nın başından bu yana PYD/PKK tarafından Kilis ve Hatay'a bağlı Reyhanlı ile birlikte Suriye'nin kuzeyinde bulunan Azez ve Mare beldelerine sık sık roketli saldırılar düzenleniyor.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2018, 20:27
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35