PYD'ye katılan İsrailli kadın hakkında bilinmeyenler

PYD saflarına katılan Kanada asıllı İsrail vatandaşı kadının hayatı hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. 31 yaşındaki kadın sabıkalı bir geçmişe sahip

PYD'ye katılan İsrailli kadın hakkında bilinmeyenler

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kanada doğumlu olan ve daha sonra İsrail ordusunda askerlik yapan bir kadın, Kobani'deki PYD saflarına katılmıştı. Gill Rosenberg isimli 31 yaşındaki eski İsrail askeri, yeni PYD savaşçısı kadının geçmişiyle ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Kadının geçmişinde çeşitli suçlara bulaştığı ve sabıkası olduğu belirtiliyor.

İsrail ordusu hava kuvvetlerinde arama kurtarma birliğinde görev yapmış olan Rosenberg, 2009 yılında uluslararası telefon sahtekarlığı yapmak suçundan tutuklanarak ABD'ye iade edildi ve burada hapse atıldı. 

Pazartesi günü İsrail Radyosu'na konuşan Rosenberg, Irak'a gittiğini, burada silahlı Kürt gruplarına askeri eğitim verdiğini daha sorna da Suriye'ye geçmeyi planladığını söyledi. 

Rosenberg'le görüşmek için telefon aracılığıyla arayan Reuters ise kendisine ulaşamadı. Kaynaklar, Kuzey Irak'ta Rosenberg'in kullandığını belirttikleri telefon numarasını Reuters'a vermişlerdi. Ancak telefona dünden bu yana ulaşılamıyor.

FACEBOOK 'TAN RESİM PAYLAŞIYOR

Rosenberg adına Facebook tarafından tescillenmiş hesaptan, Irak ve Suriye'deki Kürt gruplarının içerisinde olduğunu gösteren fotoğraflar paylaşılıyor. 

Rosenberg'in eski avukatı İsrailli Avukat Yahel ben Oved, eski müvekkilinin sabıkalı olduğunu doğrularken, Kürt savaşçılara katılacağına yönelik daha önceden herhangi bir bilgilerinin olmadığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2015, 14:06
banner53
YORUM EKLE

banner39