banner39

Rami Mahluf, Esed'in istediği 178 milyon dolarlık ödemeyi kabul etti

Rami Mahluf, Esed'in istediği 178 milyon dolarlık ödemeyi kabul etti

Ortadoğu 19.05.2020, 12:08
Rami Mahluf, Esed'in istediği 178 milyon dolarlık ödemeyi kabul etti

Suriye rejim lideri Esed'in kuzeni Rami Mahluf’un sahibi olduğu Sryiatel Şirketi, Suriye Telekomünikasyon ve Devlet Posta Düzenleme Kurumu’nun talep ettiği 178 milyon dolarlık ödemeyi kabul etti.

Suriye'deki GSM pazarının yaklaşık yüzde 70'ine sahip olan Sryiatel grubunu yöneten Mahluf, Beşşar Esed ile yaşadığı anlaşmazlık nedeniyle bir süredir gündemden düşmüyor. Telekomünikasyon Düzenleme Kurumu’nun istediği gibi 178 milyon dolar ödemeyi kabul ettiğini söyleyen Mahluf, taleplerin şirketi feshetmesine kadar uzandığını dile getirmişti.

Mahluf, bugün Facebook hesabından yaptığı açıklamada, “Telekomünikasyon ve Devlet Posta Düzenleme Kurumu’nun sosyal medya sitesi Facebook’taki resmi sayfasında Syriatel Şirketi’nin kendisinden istenen meblağları ödemeyi reddetmesine ilişkin yayınladığı açıklamaya cevaben, Syriatel Şirketi olarak bu açıklamanın içeriğinin doğru olmadığını belirtiyoruz. Telekomünikasyon ve Devlet Posta Düzenleme Kurumu’na, bir nüshası ekte bulunan ve yetkili makamın ofisinde 05/10/2020 tarihinde 4777/HNQ numarası altında kayıtlı olan mektubu gönderdim. Syriatel Şirketi’nin kendisinden istenen meblağları ödemeye istekli olduğu belirtilen mektupta, Telekomünikasyon ve Devlet Posta Düzenleme Kurumu’ndan ilk ödeme tutarı, diğer taksitlerin miktarları ve bunların nerelerde değerlendirileceğinin belirtilmesi talep edildi. Bu durumda Telekomünikasyon ve Devlet Posta Düzenleme Kurumu’nun mektubun içeriğinin tersi bir açıklama yayınladığı anlaşılabilir” dedi  

Kaynak: Şarkul awsat

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?