banner39

Refah Sınır Kapısı yeniden açılıyor

Filistin ile Mısır arasındaki Refah Sınır Kapısı yeniden açılıyor

Ortadoğu 19.06.2012, 12:07 19.06.2012, 12:07
Refah Sınır Kapısı yeniden açılıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gazze Şeridi ve Mısır arasındaki Refah Sınır Kapısı, Mısır'daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından yeniden açılıyor.

Gazze'deki Filistin Hükümeti İçişleri Bakanlığı, Refah sınır kapısının 23 Haziran Cumartesi gününe kadar kısmen, daha sonra tamamen açılması konusunda Mısırlı yetkililerle anlaşmaya vardıklarını duyurdu.

Refah sınır kapısı yetkilisi Mahir ebu Sabha, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Umreye gidecek 760 kişi çıkış için beklerken, sınırın kapalı olması sebebiyle Kahire havaalanında onlarca kişi de giriş yapmak için bekliyor. Bugün ve yarın bekleyenlerin giriş çıkışlarına izin verilmesi konusunda Mısırlı yetkililerle anlaştık'' dedi.

Ebu Sabha, ''Mısırlı yetkililer, kendileri tarafından herhangi bir sorun olmadığını ve her şeyin normal gittiğini söylüyor. Bizden de sabırlı olmamızı ve cumhurbaşkanlığı seçimleri bitene kadar beklememizi istediler'' şeklinde konuştu.

Gazze ile dış dünya arasındaki tek bağlantı noktası olan Refah sınır kapısı, Mısır'daki cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle geçen hafta kapatılmıştı.

Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?