banner39

Rejim güçleri Halep'te yardım deposunu bombaladı: 7 ölü

Halep'te insani yardım faaliyeti yürüten İMKANDER Gaziantep Şubesi'nin depo olarak kullandığı binanın, rejim güçleri tarafından havadan bombalanması sonucu Suriye uyruklu 7 Türkmen hayatını kaybetti

Ortadoğu 19.10.2016, 16:35 19.10.2016, 16:39
Rejim güçleri Halep'te yardım deposunu bombaladı: 7 ölü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

 İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) Gaziantep Şubesi tarafından Suriye'nin Halep kentinde sivillere dağıtılmak üzere toplanan gıda ve giyim malzemelerinin konulduğu binada bulunan depo, Esad rejimi güçlerince havadan bombalandı. Yıkılan binada bulunan ve dernekte gönüllü olarak çalışan Suriye uyruklu 7 Türkmen hayatını kaybetti, 1'i de yaralandı.

Yerel kaynakların 2 kişinin de halen enkaz altında bulunduğunu belirttiği bölgedeki durumu telefonla görüntüleyen Mecit ismindeki dernek görevlisi, "Burası kuşatma altındaki Halep. Biz İMKANDER olarak burada yardım yaparken saldırıya uğradık. Halep abluka altında, Halep ateş altında, buna rağmen dünyadaki bütün güçler susmuş vaziyette. Burada bir soykırım yaşanıyor. Şu anda buradan 7 kişinin cesedini çıkardık, 2 kişi ise kayıp" diyerek yardım çağrısında bulunuyor.

 

banner53
Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?