banner39

Romney'den İsrail'e koşulsuz destek!

ABD'nin Cumhuriyetçi Başkan adayı Romney, İsrail'in İran'a düzenleyeceği askeri saldırıya "saygı duyarız" diye destek verdi.

Ortadoğu 29.07.2012, 20:09 30.07.2012, 08:35
Romney'den İsrail'e koşulsuz destek!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD'nin Cumhuriyetçi adayı Mitt Romney, İran'ı engellemek için İsrail'in yapacağı askeri harekata saygı duyacağını kaydetti.

ABD başkanlık seçimlerinin Cumhuriyetçi adayı Mitt Romney, İran'nın nükleer silah üretmesi konusuna, ''sıfır tolerans'' gösterdiğini, İran'ı engellemek için İsrail'in yapacağı askeri harekata saygı duyacağını belirtti.

Mitt Romney'nin dış politika danışmanı Dan Senor, yaptığı yazılı açıklamada, Romney'in İran'ın nükleer çalışmalarına karşı ekonomik ve diplomatik tüm önlemlerin alınmasını gerekli gördüğünü vurguladı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, şimdiye kadar İran'a karşı ekonomik ve diplomatik yaptırımların durumu değiştirmediğini, yaptırımlarla beraber güçlü bir askeri tehdidin de uygulanması gerektiğini ifade etti.

Romney'in, Netanyahu'nun evinde, Yahudiler tarafından kutsal sayılan Pazar günü orucu ''Tisha B'Av'' iftarı için bir araya gelmeleri bekleniyor.

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü