Ruhani'den Kudüs açıklaması

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Kudüs'ün bütün Müslümanlara ait olduğunu belirtti

Ruhani'den Kudüs açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İran Cumhurbaşkanı Hasan RuhaniKudüs'ün başta Filistinliler olmak üzere bütün Müslümanlara ait olduğunu söyledi.

İran resmi haber ajansı IRNA'nın haberine göre Ruhani, başkent Tahran'daki İslam ülkeleri büyükelçilerine 31. Vahdet Haftası münasebetiyle verdiği davette, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma planına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kudüs'ün başta Filistinliler olmak üzere tüm Müslümanlara ait olduğunu ifade eden Ruhani, "Bugün düşmanlarımız Müslümanların aleyhine yeni komplolar kurmakta, Kudüs'ün özgürleşmesi gibi büyük bir hedefi parçalamak istemektedirler. Bu, sömürgecilerin bölgemizde yeni bir macera arayışıdır." dedi.

"KURTULUŞ İSE PEYGAMBER EFENDİMİZE BİAT ETMEKLE MÜMKÜNDÜR"

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, "İran olarak sorunların müzakere ile çözümünden yanayız ve halkların taleplerini koruruz. Bölgede sınırların değiştirilmesine hiçbir zaman sıcak bakmayız. Aynı zamanda sömürgecilerin Müslümanların kutsal değerlerine saldırmasına da asla tahammül edemeyiz. İslam İşbirliği Teşkilatı ve İslam ülkeleri bugün Kudüs karşısında daha bir sorumludur. Kurtuluş ise Peygamber efendimize biat etmek ve İslam dininin hükümlerini hayata geçirmek ile mümkündür." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2017, 18:13
banner53
YORUM EKLE

banner39