banner15

Ruhani'den petrol uyarısı: Pişman olacaklar

İran Cumhurbaşkanı petrol fiyatlarını düşüren ülkelerin pişmanlık duyacağını söyledi

Ruhani'den petrol uyarısı: Pişman olacaklar

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İran ekonomisi petrol fiyatlarının düşmesinden ciddi zarar görüyor. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ise, petrol fiyatlarının düşmesine neden olan ülkeleri eleştiren birtakım açıklamalar yaptı. Ruhani, petrol fiyatlarını düşüren ülkelerin pişman olacağını söyledi. 

Petrol fiyatlarında aşağı yönlü hareket devam ediyor. Brent petrolün varil fiyatı yüzde 2'nin üzerinde düşüşle yaklaşık 6 yılın en düşüğü olan 45,71'i gördü.

ARABİSTAN VE KUVEYT'İ UYARDI

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, petrol fiyatlarını düşüren ülkelerin bu karardan pişmanlık duyacaklarını söyledi. Devlet televizyonundan yayınlanan konuşmasında Hasan Ruhani, üretimi kısmayarak fiyatların düşmesini sağlayan Suudi Arabistan ve Kuveyt'i uyardı.

"DİĞER ÜLKELER DAHA FAZLA ZARAR GÖRÜR"

Ruhani, "Eğer İran petrol fiyatlarının düşmesinden zarar görürse, bilin ki Suudi Arabistan ve Kuveyt gibi petrol üreticisi ülkeler İran'dan daha fazla zarar görür."dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2015, 17:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmed
ahmed - 4 yıl Önce

AÇIKLAMALAR ÇOK SAÇMA, PETROL DÜŞECEK Kİ ULAŞIM UCUZLASIN YADA MİLLET ARABASINA RAHATCA BİNİP GEZSİN... AMA BUNLAR MİDELERİNİ DÜŞÜNÜYOR... PETROL 100 DOLAR OLSA GÖBEK ATARLAR AMA İNŞAALLAH OLMAZ 50 DE KALIR..

banner39

banner36

banner37

banner35