banner39

banner35

Rus askerlerine son uyarı: Silahlarınızı bırakıp çekilin yoksa hepinizi öldüreceğiz

Libya'dan sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Ulusal Mutabakat Hükümeti güçleri, ülke için kritik bir nokta alan Terhune'de harekete geçti. Bölgede Hafter için savaşan paralı Rus askerlerine çağrı yapılarak, "Size verilen paranın tadını çıkarmak istiyorsanız, geri çekilin. Silah bırakmayan herkesi öldüreceğiz" uyarısı yapıldı.

Ortadoğu 19.04.2020, 22:29
Rus askerlerine son uyarı: Silahlarınızı bırakıp çekilin yoksa hepinizi öldüreceğiz

Trablus hattındaki Hafter güçlerine kapsamlı askeri harekat başlatan Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti güçleri, stratejik bölge olan Terhune'ye kapsamlı bir operasyon başlattı. Bölgede Hafter saflarında savaşan askerler için havadan Arapça ve Rusça broşür dağıtıldı. Rusça broşürlerdeki "Size verilen paranın tadını çıkarmak istiyorsanız, geri çekilin. Silah bırakmayan herkesi öldüreceğiz" uyarısı dikkati çekti.

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı güçler, Halife Hafter milislerinin başkent Trablus'a saldırılarındaki harekat ve ikmal merkezi olarak kulllandığı Terhune'ye harekat başlattı.

Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde meşru Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin (UMH), başkent Trablus’un güneyindeki Hafter milislerine karşı bütün cephelerde başlattığı “Barış Fırtınası Operasyonu” sürüyor. UMH birlikleri, operasyon kapsamında başkentin güneyindeki Selahaddin bölgesinde, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter milisleri ile çatıştı.Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde meşru Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin (UMH), başkent Trablus’un güneyindeki Hafter milislerine karşı bütün cephelerde başlattığı “Barış Fırtınası Operasyonu” sürüyor. UMH birlikleri, operasyon kapsamında başkentin güneyindeki Selahaddin bölgesinde, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter milisleri ile çatıştı.

Harekat planında Terhune kentinin, kuzey, doğu, batı ve güneybatısındaki 7 önemli cephe üzerinden kuşatılması, güneyinde ise Hafter ve Kaniyat milislerinin Beni Velid kentine kaçması için açık bırakılmasına odaklanıyor.

Şehir merkezinde bulunan Hafter cephesindeki güçlere havadan Arapça ve Rusça broşürler dağıtılarak son uyarılar yapıldı.

Bölgede Hafter için savaşan Wagner askerlerinin olduğu bilinirken, Rusça broşürlerde "Size verilen paranın tadını çıkarmak istiyorsanız, geri çekilin. Silah bırakmayan herkesi öldüreceğiz" uyarısı yer aldı.

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?