banner15

Rus pilotlardan biri öldü, diğeri aranıyor

Türkiye tarafından düşürülen Rus uçağının pilotlardan birinin muhalifler tarafından ölü olarak ele geçirildiği; diğer pilotun ise arandığı belirtiliyor

Rus pilotlardan biri öldü, diğeri aranıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'nin Bayırbucak bölgesinde angajman kurallarını ihlal etmesi nedeniyle düşürülen savaş uçağının pilotlarından birinin, muhalifler tarafından ölü olarak bulunduğu öne sürüldü. Ölü olarak bulunduğu belirtilen pilotun görüntüleri sosyal medya üzerinden yayınlandı.

Angajman kurallarını ihlal etmesi dolayısıyla düşürülen savaş uçağı, Türkmendağı bölgesinde rejim birlikleri ile muhalifler arasında çatışmaların devam ettiği ara bölgeye düştü. Uçağın iki pilotu da paraşütle atlayarak bu bölgeye indi.

Uçağın düşmesinin ardından helikopterlerin bölgede arama çalışması başlattığı görüldü.

Pilotlar için bölgede arama çalışması başlatan muhalifler, pilotlardan birini ölü olarak bulduklarını öne sürdü. Muhalif birlikler, telsiz görüşmelerinde de bunu anonslarla duyurdu.

Sultan Abdulhamit Han Tugayı sözcüsü Mustafa Abdullah, yaptığı açıklamada, söz konusu uçağın rejim birlikleri ile aralarındaki sıcak çatışmaların sürdüğü ve iki tarafın da giremediği bölgeye düştüğünü, paraşütle atlayan pilotlardan birinin ellerinde olduğunu bildirdi.

Suriye sınırında düşürülen uçakla ilgili olarak yerel haber kaynakları Rus pilotun fotoğraflarını yayınladı.

Fotoğrafları yayınlayan yerel haber kaynakları "Bayırbucak bölgesinde Kızıl Dağ cephesinde Türk jetlerinin düşürdüğü Rus savaş Uçağının pilotu Türkmen Mücahitler tarafından ölü ele geçirildi" açıklamasında bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2015, 13:09
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35