banner15

Rus pilotu Kasım Süleymani kurtardı iddiası

Düşürülen uçağın pilotunu İranlı general Kasım Süleymani'nin kurtardığı iddia edildi

Rus pilotu Kasım Süleymani kurtardı iddiası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye tarafından düşürülen Rus Su-24 uçağının sağ kalan pilotunun, geçtiğimiz günlerde Halep'te bir çatışmada ağır yaralandığı iddia edilen İran Devrim Muhafızları Kudüs Tugayları Komutanı General Kasım Süleymani'nin komutasındaki bir grup tarafından kurtarıldığı öne sürüldü.

İran'ın yarı resmi Fars haber ajansının haberine göre üç Rus helikopterinin Rus pilotu kurtarmak üzere Türkmen savaşçıların bulunduğu bölgeye yaptığı sızma operasyonunun açılan ateş sonucu başarısızlıkla sonuçlanması üzerine, Beşar Esad güçlerinin yanında savaşan İranlı General Süleymani komutasındaki Hizbullah milisleri ve Suriyeli komandolardan oluşan bir müfreze ikinci bir operasyonla Rus pilotu kurtardı. 

TÜRK ÖZEL KUVVET ASKERLERİ DE BÖLGEYE GİRDİ İDDİASI 

Fars Haber Ajansı, pilotu sağ olarak kurtarmak için bir grup Türk özel kuvvet askerinin de bölgeye girdiğini, ancak Süleymani müfrezesinin Türklerden önce davrandığını iddia etti. 

Tümgeneral Kasım Süleymani'nin önceki gün Halep'teki çatışmada ağır yaralandıktan sonra öldüğü iddia edilmiş ancak iddialar birçok kanaldan yalanlanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2015, 09:40
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35