banner15

Rus savaş gemisi Boğaz'dan geçti

Rus Donanması’na ait 150 borda numaralı savaş gemisi "Capatob" İstanbul Boğazı’ndan geçerek Marmara’ya açıldı. Geminin güvertesinde kamufle edilmiş çok sayıda askeri araç olduğu görüldü.

Rus savaş gemisi Boğaz'dan geçti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rus Donanması'na ait savaş gemisi, güvertesinde kamufle edilmiş halde çok sayıda askeri araç ile İstanbul Boğazı'ndan geçti.

Rus Donanması'na ait 150 borda numaralı "Saratov" isimli savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti. Savaş gemisinin güvertesinde kamufle edilmiş halde çok sayıda askeri araç olduğu görüldü.

RUS DONANMASINA, SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI BOTLARI EŞLİK ETTİ

Rus Donanması'na ait 150 borda numaralı "Saratov" isimli savaş gemisi saat 17.00 sıralarında İstanbul Boğazı'ndan geçerek Marmara Denizi'ne doğru açıldı. Geçişi sırasında güvenlik önlemleri alınan savaş gemisine, denizden Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı bot ve gemi, havadan ise polis helikopteri eşlik etti.

KAMUFLE EDİLMİŞ ASKERİ ARAÇLAR DİKKAT ÇEKTİ

Savaş gemisinin boğazdan geçişi sırasında güvertesinde kamufle edilmiş çok sayıda askeri araç olduğu görüldü. Geminin güvertesinin başında ve sonunda ise çok sayıda askerin etrafı izledikleri gözlendi. Karadeniz'den giriş yapan gemi yaklaşık 1 buçuk saatte İstanbul Boğazından geçişini tamamlayarak Marmara Denizi'ne doğru açıldı.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2016, 10:22
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48