banner15

Rus uçakları Halep'te sivil yerleşimlere saldırdı

Rus savaş uçaklarının Halep'te muhaliflerin denetimindeki 5 mahalleye düzenlediği hava saldırısında 10 kişi hayatını kaybetti

Rus uçakları Halep'te sivil yerleşimlere saldırdı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'de Rus ordusuna ait savaş uçaklarının, Halep'te muhaliflerin denetimindeki sivil yerleşim yerlerine düzenlediği saldırılarda 10 kişinin öldüğü bildirildi.

Halep'teki sivil savunma yetkililerinden alınan bilgiye göre, Rus savaş uçakları, Halep'te muhaliflerin kontrolündeki Haydariye, Karm Nehe, Sakur, Bab Neyrab ve Zibediye mahallelerine saldırdı.

Saldırılarda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 10 kişinin yaşamını yitirdiğini, onlarca kişinin yaralandığını kaydeden yetkililer, sivil savunma ekiplerinin enkazlardan ölü ve yaralıları çıkardığını aktardı.

Rus uçaklarının saldırıları sonucunda büyük hasar oluştuğunu vurgulayan yetkililer, "Ruslar, rejim gibi Halep'te rastgele sivil yerleşim yerlerini hedef alıyor" dedi. 

"IŞİD'le mücadele ettiği" iddiasıyla Suriye'de hava saldırıları düzenleyen Rus savaş uçakları, Humus, Hama, İdlib ve Halep'te muhaliflerin kontrolündeki sivil yerleşimlerle Özgür Suriye Ordusu'na ait karargahları hedef alıyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2015, 07:17
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35