banner15

Rus uçakları İdlib'de sivilleri hedef aldı

Rusya'nın İdlib'de düzenlediği hava saldırısında 23 kişi öldü. Hedef alınan El-Vatani ve İbn Sina hastaneleri hizmet veremez hale geldi

Rus uçakları İdlib'de sivilleri hedef aldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rus ordusuna ait 3 savaş uçağının, İdlib kent merkezinde çeşitli bölgelere düzenlediği hava saldırıları sonucu 23 kişinin öldüğü, 35 kişinin yaralandığı bildirildi.

İdlib'deki Sivil Savunma yetkililerinden Abdurrezak Cubeyro, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rus ordusuna ait savaş uçaklarının, ülkenin kuzeybatısındaki muhaliflerin denetiminde bulunan İdlib'de El-Vatani ve İbn Sina hastanelerinin yanı sıra Erar Camisi ve Kusur ile Suvre semtlerini de bombaladığını belirtti.

Rusların kentte düzenlediği 17 hava saldırısında aralarında kadın ve çocukların da yer aldığı 23 kişinin öldüğünü, 35 kişinin de yaralandığını kaydeden Cubeyro, sivil savunma ekiplerinin olayda yıkılan evlerin enkazında ölü ve yaralılara ulaşmaya çalıştığını söyledi.

EL-VATANİ VE İBN SİNA HASTANELERİ HİZMET VEREMEZ HALE GELDİ

Rusların kentte düzenlediği saldırılarda El-Vatani ve İbn Sina hastanelerinin büyük hasara uğradığı ve söz konusu hastanelerin artık hizmet veremez hale geldiğini vurgulayan Cubeyro, Rusların saldırılarında yaralananların kentteki sahra hastanelerinde tedavi altına alındığını aktardı.

Dinledikleri telsizlerden saldırıların Rus uçaklarınca gerçekleştirildiğini anladıklarının altını çizen Cubeyro, ölü sayısının yükselmesinden endişe edildiğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2016, 07:51
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48