banner15

Rusların uçak gemisinde ikinci uçak kazası

Suriye'deki savaş için Akdeniz’de bulunan ve Rusların tek savaş gemisi olan Amiral Kuznetsov uçak gemisinde ikinci kez kaza vakası yaşandı. Alınan bilgilere göre, Su-33 savaş uçağı, Amiral Kuznetsov'a iniş yaptığı sırada denize düştü.

Rusların uçak gemisinde ikinci uçak kazası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye iç savaşı için Akdeniz'de bulunan ve Rusya'nın tek savaş gemisi olan Amiral Kuznetsov gemisine iniş yapan bir Su-33 savaş uçağı denize düştü.

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye'de Halep'i bombaladıktan sonra Amiral Kuznetsov uçak gemisine dönüş yapan Su-33 savaş uçağı iniş sırasında düştüğünü açıkladı.

Açıklamada, uçağı pilotunun uçaktan atlamayı başardığı ve hayati tehlikesinin bulunmadığı ifade edildi.

DAHA ÖNCE DE DÜŞMÜŞTÜ

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan, Mig-29K model savaş uçağının Akdeniz’de bulunan Amiral Kuznetsov uçak gemisine iniş için yaklaştığı sırada düştüğü bildirilmişti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, eğitim uçuşu esnasında savaş uçağının, uçak gemisine bir kaç kilometre kala teknik bir arıza sonucu düştüğü iddia edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2016, 13:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ender
Ender - 4 yıl Önce

Masumların üzerine çocuk demeden, ihtiyar demeden, sivil demeden ölümlerden ölümleri saç sonra düşünce adı kaza olsun.Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.

banner39

banner50

banner47

banner48