banner39

Rusya Başbakan yardımcısı Esad'la görüştü

Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitri Rogozin Suriye'ye bir ziyaret düzenledi ve Beşar Esad'la görüştü. Rogozin Rusya'ya dönüşünde ziyaretle ilgili kısa bir değerlendirmede bulundu

Ortadoğu 26.05.2014, 17:29 26.05.2014, 17:45
Rusya Başbakan yardımcısı Esad'la görüştü

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Geçen hafta Suriye’nin başkenti Şam’da Rusya-Suriye hükümetlerarası komisyonunun toplantısı düzenlendi. Toplantı sonrasında Suriye rejiminin lideri Beşar Esad, Rusya başbakan yardımcısı ve komisyonun eş başkanı Dmitri Rogozin ile bir araya geldi.

Rogozin Moskova dönüşünden sonra Esad ile yapılan görüşme ve bölgedeki durum konusunda Kommersant gazetesine açıklamalarda bulundu.

Rogozin Suriye başkanlık seçimlerinin aleyhinde yapılan açıklamaları spekülasyon olarak tanımladı ve Esad ile görüşmesinde mevcut durumdan ziyade gelecek projelerin gündeme taşındığını bildirdi. Esad’ın hedefinin bölgeye Rusya yatırımlarının yapılması ve askeri alandaki iş birliğinin devam etmesi olduğunu belirten Rogozin bunun yanı sıra bölgeye insani yardımların gönderilmesi konusunun da gündemde olduğunun altını çizdi.

Rusya başbakan yardımcısı önümüzdeki 2-3 ay içerisinde Suriye delegelerin Moskova’ya davet edileceğini ve görüşmelerin devam edeceğini ifade etti.

Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?