banner15

Rusya da petrol üretimini arttıracak

Doha toplantısında petrol üretiminin dondurulmamasıyla ilgili bir sonuç çıkmamasından sonra Rusya'dan petrol üretimini arttırma konusunda ilk mesaj geldi.

Rusya da petrol üretimini arttıracak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Enerji Bakan Yardımcısı Kirill Molodtsov, Rusya'nın hali hazırda bu yıl petrol üretimini değerlendirilmekte olduklarını söyledi. Molotsov, bu yıl için 540 milyon ton üretim hedefleri olduğunu ve bunun oldukça gerçekçi hedef olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz yıl Rusya 534 ton petrol üretmişti. Doha toplantısı öncesi üretimin azaltılacağına dair açıklamalar yapılmış ancak toplantıdan sonuç alınmamasından dolayı bu karardan vazgeçileceğine dair sinyaller verilmişti.

İRAN'DAN ÜRETİMİ DURDURAMAYIZ

İran Enerji Bakanı Hamit Çitçiyan, ham petrol üretimini dondurmanın kendi kendilerine yaptırım uygulamak anlamına geleceğini söyledi. Mehr'in haberine göre Hamit Çitçiyan, ham petrol üretimini dondurmanın kendi kendilerine yaptırım uygulamak anlamına geleceğini, tam tersine üretimlerini 2017 yılının Mart ayına kadar günlük 4 milyon varile çıkaracaklarını belirtti.

Petrol üreticilerinin Katar'daki toplantısında Suudi Arabistan, petrol fiyatlarının düşüşünün önlenmesi için öngörülen üretim seviyesini dondurma anlaşmasında, ancak İran'ın da katılması durumunda yer alacağını açıklayınca gözler Tahran yönetimine çevrildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2016, 11:32
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48