banner15

Rusya Halep'e saldırdı: 15 ölü

Rus uçakları, Halep'te yerleşim yerine düzenlediği saldırıda 15 kişi öldü, 50 kişi yaralandı

Rusya Halep'e saldırdı: 15 ölü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'de Rus ordusuna ait savaş uçakları Halep'te muhaliflerin kontrolündeki Kafr Hamra bölgesine saldırması sonucunda 15 kişi öldü, 50 kişi yaralandı.

Halep'teki sivil savunma yetkililerinden alınan bilgiye göre, Rus ordusuna ait savaş uçaklarının Halep'te yönetim karşıtlarının kontrolünde bulunan Kafr Hamra bölgesine saldırdı.

Rusların hava saldırısında aralarından kadın ve çocuklarında bulunduğu 15 kişinin hayatını kaybettiğini ve 50 kişinin de yaralandığını kaydeden yetkililikler, yaralıların ambulanslarla bölgedeki sahra hastanelerine kaldırıldığını belirtti.

Saldırı bölgesinde büyük maddi hasarın meydana geldiğini ifade eden yetkililer, Rusların hava saldırısının ardından bölge halkının evlerini terk etmeye başladığının altını çizdi.

Rus ordusuna ait savaş uçaklarının Suriye'ye geldiği günden bu yana Humus, Hama, İdlib ve Halep'te sivil yerleşim yerlerine ile Özgür Suriye Ordusuna (ÖSO) ait karargahlara saldırdı.

IŞİD'le mücadele kapsamında Suriye'ye gelen Rus uçakları, Hama'nın kuzeyinde ve Halep'in güneyinde Esed güçlerine havadan destek vererek muhaliflerin cephe hatlarına saldırıyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2015, 15:19
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35