banner15

Rusya: Halep'te ateşkes gündemde yok

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Ryabkov, Halep'te insani molaların yeniden başlamasının gündemlerinde olmadığını söyledi

Rusya: Halep'te ateşkes gündemde yok

 Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, Suriye'nin Halep şehrinde hava saldırılarına verilen aranın uzatılmayacağını söyledi.

Moskova'da gazetecilere açıklama yapan Ryabkov, Halep'te hava saldırılarına ara verdikleri süre zarfında "talep edilen şeylerin gerçekleşmediğini" belirterek, "Bu nedenle insani molaların yeniden başlaması şu an için gündemde değil" dedi.

Ryabkov, "İnsani mola cumartesi günü sona erdi. Bu uygulamaya geri dönülebilmesi için çatışmasızlık süresince özellikle tıbbi faaliyetlere engel olan rejim karşıtı grupların uygun davranışta bulunmaları sağlanmalı." dedi.

Rusya Savunma Bakanlığı, 20 Ekim'de Rusya ve rejim güçlerinin Halep'te "sivillerin tahliyesi ve silahlı grupların İdlib'e doğru şehri terk etmeleri" için "insani mola" kararı alındığını ve bu süre zarfında Halep'e hava saldırısı düzenlenmeyeceğini duyurmuştu. Daha sonra bu sürenin uzatıldığı bildirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2016, 14:46
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48